Helmar na XXIII Konferencji Inspektorów Ochrony Radiologicznej – „Nowelizacja Prawa atomowego”
W dniach 30,31 Stycznia 2020 mieliśmy przyjemość wziąść udział w konferencji SIOR w Poznaniu gdzię pokazywaliśmy nasze produkt do kontroli jakości promieniowania jonizującego.
W dniach 3 września 2019 – 6 września 2019 mieliśmy przyjemość wziąść udział poraz kolejny na konferencji w Klimkówce gdzię pokazywaliśmy nasz najnowszy produkt do kontroli bezpieczeństwa radiacyjnego - RaySafe 452
W dniach 3 cze 2019 – 4 cze 2019 mieliśmy przyjemość wziąść udział na konferencji PJOMED gdzię pokazywaliśmy nasze produkty oraz omówilyśmy temat " System do monitorowania dawek pochłoniętech przez personel medyczny w czasie rzeczywistym"
Nowy system GRAIL firmy MOTEK Medical w styczniu 2019 został zainstalowony w Mazowieckim Centrum Neuropsychatrii w Zagórzu. System GRAIL to dedykowane rozwiązanie do treningu i analizy chodu w rehabilitacji. GRAIL wyposażony jest w dwupasmową bieżnię, system rejestracji obrazu oraz zsynchronizowane z 10 kamerami środowisko wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz EMG.
Dzięki ulepszonym algorytmom możemy znacząco poprawić stabilność działania X2 przy niskich mocach dawek rzędu 200 nGy/s ( fluoroskopia ciągła ), a nasi klienci zaakceptowali nasze rozwiązanie.
W praktyce oznacza to, że stworzyliśmy nowe oprogramowanie dla czujnika X2 R/F. Wszystkie czujniki RaySafe X2 R/F wyprodukowane po 18 stycznia 2019 roku mają zainstalowane już nowe oprogramowanie, a także wszystkie czujniki X2 R/F, które przychodzą bieżącą kalibrację.
Od stycznia 2019 Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Krakowie została wyposażona w najnowsze urządzenie RaySafe X2 w wraz ze wszystkimi detektorami.
Od lipca 2017 pracownia angiografii w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ została wyposażona w system RaySafe i2. RaySafe i2 to aktywny system dozymetryczny mierzący w czasie rzeczywistym narażenie personelu medycznego na promieniowanie. Personel medyczny dzięki systemowi może ocenić na bieżąco narażenie na promieniowanie, i poprzez optymalizację położenia, zminimalizować pochłanianą dawkę promieniowania..
W roku 2010 ponownie uruchomiono Pracownię Diagnostyki Narządu Ruchu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pracownia została odremontowana i doposażona m.in. w nowe kamery serii T40 firmy Vicon. Poniżej zamieszczamy zdjęcia nowej pracowni.
Urządzenie ThinX RAD było wypożyczone Zakładowi Radiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do wykorzystania w przeprowadzanych tam testach i otrzymało pozytywną opinię Kierownika Zakładu.